Walter Schlage

Walter Schlage

Walter Schlage urodził się pod koniec 1800 roku w Turyngii, w Niemczech. Jako mały chłopiec większość swej młodości spędził przebywając w hotelu, którego właścicielem był jego ojciec. Tam też trochę pracował, jednak chętniej spędzał czas na słuchaniu opowieści gości hotelowych. Młody Schlage miał skłonności do przygód dlatego też rozkwitał słuchając o podróżnych przygodach gości hotelowych. Chłopiec o „dzikim sercu”, który poszukiwał własnych przygód, już we wczesnym dzieciństwie uwydatnił swoje zdolności w mechanice. Jego ojciec rozpoznając zdolności i zapał syna, zaczął odkładać pieniądze aby wysłać go do Szkoły Optycznej Carla Zeissa. W tamtych czasach kiedy to niewielu chłopców kończyło szkołę podstawową, Schlage wykazał się niezwykłą dojrzałością i intelektem, dzięki czemu, już w wieku 14 lat został przyjęty do szkoły Carla Zeissa.

Carl Zeiss wyprzedzał o kilka dekad Waltera Schlage, i w swoich czasach był przodującym wynalazcą i inżynierem. Firma Zeissa zajmowała się produkcją precyzyjnych przyrządów optycznych, włączając do tego mikroskopy oraz wiele rodzajów szkieł optycznych. Centrum szkoleniowe Zeissa nauczało przedmiotów akademickich, mechaniki i inżynierii dla tak aspirujących i obiecujących podopiecznych jak Schlage. Walter Schlage w wieku 18 lat ukończył szkołę z wyróżnieniem za swoje zdolności jako inżynier. Po ukończeniu studiów rozpoczął prace w Londynie w Anglii jako producent instrumentów. Jednakże jego zatrudnienie nie trwało długo. Pomimo iż był pracowity, jako mały chłopiec podczas pobytu w hotelu ojca złapał bakcyla by podróżować, i nie mógł o tym zapomnieć.

Zostawił pracę aby zaryzykować swoje własne przedsięwzięcie z dala od swojego rodzinnego domu w Niemczech, gdzie już był znany jako „Czarodziej zamków z Turyngii” poprzez bycie ekspertem w dziedzinie ślusarstwa. Przekroczył ocean, by osiedlić się w Stanach Zjednoczonych i objąć stanowisko w firmie Western Electric. Jednakże jego miłość do podróży i zwiedzania ponownie odciągnęła go od jego drugiej miłości jaką była inżynieria i przedsiębiorczość. Dlatego wkrótce Schlage opuścił Western Electric aby być kapitanem na statku, dzięki czemu spełnił swoje marzenie by zwiedzić świat. Ostatecznie nie trwało to długo, gdyż Walter Schlage zmęczył się życiem na morzu i powrócił do USA. Tym samym powrócił do pracy w Western Electric. Był pracownikiem w dzień i w nocy, często majstrował w swoim warsztacie w domu tworząc i udoskonalając zamki do drzwi. W rzeczywistości zamki stały się jego życiową pasją. Jego pierwszy patent wyprzedzał latami jego czasy i choć uważany poniekąd za powieść wszechczasów był to faktycznie cud techniki.

Między innymi stworzył zamek do drzwi, który włączał i wyłączał światło. Jego pierwszy patent w 1909 roku zainspirował pasmo przedsiębiorczości i Walter Schlage na dobre pożegnał się z Western Electric by założyć swoją własną firmę. W ten sposób narodziła się Firma Zamków Schlage (ang.:„Schlage Lock Company”). Jej szef opracował i stworzył pierwszy na świecie zamek cylindryczny z przyciskiem w środku. Jego wynalazek zrewolucjonizował przemysł zabezpieczeń do drzwi i był standardem, do którego zmierzali inni producenci zamków do drzwi. Pomimo iż, niektórzy producenci zaczęli kopiować jego projekt, to i tak marka Schlage plasuje się w czołówce jeśli chodzi o zamki do drzwi. Walter Schlage zmarł w 1946 roku, 6 lat po wygraniu Nagrody dla Współczesnego Pioniera (ang.:„Modern Pioneer Award”). Ten zaszczyt jest przyznawany corocznie  amerykańskim wynalazcom, którzy wnieśli znaczący wkład do współczesnej technologii i społeczeństwa. Dzięki rozpoczęciu przedsięwzięcia współpracy z przedsiębiorstwem Charlesa Kendricka w 1926 roku, Firma Zamków Schlage wzrastała i rozwijała się przez ponad 60 lat. W latach wczesnego rozwoju firmy kilka dużych i znaczących umów handlowych podniosło znaczenie marki Schlage w oczach opinii publicznej. Dzisiaj, firma nadal specjalizuje się głównie w zabezpieczeniach mieszkalnych jak i komercyjnych. Stała się już legendą i uznaniem dla „Czarodzieja zamków z Turyngii”, który został  amerykańskim specjalistą od zamków na własnych zasadach.

< powrót

Newsletter Wpisz email aby otrzymywać informacje o ofercie i promocjach

Strona głównaGlobal Website

test

wyprzedaz.jpg